Dnia 15 marca 2015 r. o godz. 9.00 w Kaplicy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rokowie odprawiona została Msza św., którą celebrował ksiądz prałat Stanisław Mika wraz z księdzem infułatem Jakubem Gilem. 

Na samym początku słowa powitania skierowała Pani Sołtys :

„Jak szybko mija czas. Dzisiaj obchodzimy 15 –lecie pierwszej Mszy św. odprawionej w Rokowie. Serdecznie witamy księdza infułata Jakuba Gila, który celebrował pierwszą Mszę św. polową razem z ks. Januszem Żmudą. Te Eucharystie miały wyjątkowy urok, a szczególnie mroźne Pasterki. Witamy księdza prałata Stanisława Mikę, który zaszczycił nas swoją obecnością. Ksiądz jest naszym bliskim sąsiadem pochodzącym z Zaskawia. 

W 2000 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił zamysł budowy Kaplicy. Od tego czasu wiele zaczęło się zmieniać. W latach 2000-2004, najpierw w prowizorycznych warunkach przy ołtarzu polowym, później w garażu wiejskim, odprawionych zostało 28 mszy, a także nabożeństwa majowe, różańcowe. 27.05.2006 roku podczas wizyty w Wadowicach, Ojciec Święty Benedykt XVI poświęcił kamień węgielny pod budowę Kaplicy. Ten kamień został wyjęty z progu, przez który przechodził święty Jan Paweł II. Dla Rokowa podarowany został przez ks. infułata Jakuba Gila. 

W październiku 2009 roku, gdy naszym opiekunem został ks. Krzysztof Główka wszystko się zaczęło. Ks. Krzysztof swoimi kazaniami i słowami trafił do niejednego serca i dodawał sił do działania. Jako główny brygadzista dowodził swoimi parafianami. Jako dobry pasterz miał swoją małą owczarnię. Bywało różnie, ale tempo prac było ogromne. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracy ludzi dobrej woli oraz dużej ofiarności społeczności lokalnej, Kaplica powstała błyskawicznie. Od 2010 roku naszym opiekunem jest ks. Piotr Wiktor, z którym kontynuujemy dalsze prace w naszej świątyni, słowo księdza mobilizuje do wspólnego działania i pogłębia wiarę w naszej Wspólnocie. 

11 października 2010 r. ks. biskup Jan Szkodoń dokonał poświęcenia Kaplicy. Odtąd jest miejscem świętym, Które służy wyłącznie do sprawowania kultu Bożego i dobru duchowemu wiernych. W 2011 roku została położona posadzka. 17.06.2012 r. nasza kaplica wzbogaciła się o ołtarz i obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, a także powstała boczna kaplica Jezusa Miłosiernego. 20 października 2012 roku otrzymaliśmy nadanie tytułu Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 

Nasza świątynia staje się coraz piękniejsza,dzięki wszystkim darczyńcom i tym, którzy swoimi pracami biorą czynny udział w budowaniu tego dzieła. Im wszystkim składam gorące Bóg zapłać. W tym szczególnym dniu serdecznie dziękujemy ks. Infułatowi za każde wygłoszone słowo w homiliach podczas odprawianych Mszy św., za wsparcie i zaangażowanie się w nasze sprawy, poświęcony czas, który przyniósł nam wszystkim wiele doświadczeń”.

fot. R. Medoń